Napoleon pokonał ponad 1800 konkurentów


Pierwsze dwa miejsca na podium podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Zielonej Górze zajęły sznaucer olbrzym i seter irlandzki z polskich hodowli z okolic Szczecina.

   

Sznaucer olbrzym czarny Napoleon Dyas Poland należący do Barbary i Andrzeja Grabałowskich, lekarzy weterynarii z Lubieszyna koło Szczecina, zdobył tytuł Best in Show podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Drzonkowie koło Zielonej Góry (2 i 3 marca). Drugi był seter irlandzki Argo Rysi Wykrot, podopieczny Anny Żwierełło, która kontynuuje rodzinną 41-letnią tradycję hodowli  w miejscowości Kobylanka, także w województwie zachodniopomorskim. – Polskie hodowle reprezentują coraz wyższy poziom – mówi handler Michał Tuliszewski. – Kiedyś sprowadzaliśmy wiele pięknych psów z zagranicy, głównie z Czech. Dzisiaj o nasze mopsy, sznaucery miniaturowe, charty afgańskie czy chihuahuy starają się  hodowcy z Norwegii, Anglii, Włoch, a polskie labradory są niezwykle cenione nawet w dalekich Indiach.

Tegoroczna  zielonogórska wystawa przejdzie zapewne do historii z powodu bezprecedensowego zdarzenia podczas wyboru Best in Show.  Sędzia Tomasz Borkowski, który dokonywał wyboru najpiękniejszego psa wystawy, poprosił właścicielkę szpica miniaturowego pomeraniana, który zdobył tytuł Best of Group w grupie V, aby nie przystępowała do konkurencji finałowej. Honorowa, choć przecież zgodna z regulaminem decyzja była podyktowana tym, że pomeranian należy do córki sędziego Bożeny Borkowskiej-Grochały.

Wystawcy i widzowie chwalili oprawę prezentacji psów na ringu honorowym. Każdy champion był prowadzony w świetle reflektora, co podkreślało pokazowy charakter tej części wystawy.

W tym roku zgloszono1847 psów reprezentujących 208 ras. W Drzonkowie pojawił się między innymi rzadko spotykany gończy alpejski krótkonożny, a jednym z najbardziej przyciągających wzrok psów był basenji sprowadzony do Polski z Brazylii. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments