Naprawdę mój pies

fot. istockphoto.com

Co robić, żeby przywiązać do siebie szczenię?

Przywiązywać szczeniaka do siebie zacznijmy najlepiej, gdy jeszcze przebywa w hodowli. Wskazane jest, aby już wtedy mógł się zapoznać z jakąś rzeczą przesiąkniętą naszym zapachem. Jeśli nie ma takiej możliwości, to przynajmniej osobiście odbierzmy go od hodowcy. W samochodzie trzymajmy go na kolanach, nie wsadzajmy do klatki (chyba że jest już do niej przyzwyczajony) ani do bagażnika.

Po wejściu do domu nie narzucajmy się z pieszczotami. To nie przyspieszy zadzierzgnięcia więzi. Dajmy psiakowi czas na obejrzenie wszystkich kątów, zapoznanie się z domownikami. Niech to on do nas podchodzi, a nie my do niego. Od razu przyzwyczajajmy go za to do nowego imienia.

Szczeniakowi, który ma mniej niż trzy miesiące, pozwólmy w pierwszych dniach spać w naszej sypialni. Nasza obecność w pobliżu zapobiegnie niepotrzebnemu stresowi. Dzięki temu będziemy mieli psa znacznie spokojniejszego. Bawmy się z nim jak najczęściej, jednak zawsze pierwsi przerywajmy zabawę i nie dopuszczajmy do podgryzania. Nie dawajmy też smakołyków za nic.

Przywiązaniu sprzyja także przestrzeganie ustalonych reguł. Szczeniak nie będzie nieszczęśliwy, jeżeli nigdy nie pozwolimy mu wchodzić na łóżko, natomiast próby oduczenia go tego później mogą prowadzić do konfliktów.
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments