Co to są naturalne składniki w karmie?

fot. Shutterstock

Jesteś tym, co jesz - to samo tyczy się twojego pupila. Jeśli zależy ci na jego prawidłowym rozwoju, w psiej karmie powinny znajdować się naturalne składniki.

Karmisz swojego psa dobrze? A co to właściwie znaczy? Czy zadałeś sobie pytanie, dlaczego chcesz, aby jego jedzenie składało się z naturalnych składników? A co właściwie znaczą naturalne składniki w karmie i czy ktoś to kontroluje?

Karma, jaka jest, każdy widzi…

I tak, i nie. Karmy są różne i – co więcej – różnią się między sobą. Chociaż z wyglądu, szczególnie w przypadku karm suchych, często dużej różnicy nie widać. Może się wydawać, że różnią się tylko wielkością, kształtem, ewentualnie kolorem granulek. Z kolei karmy mokre – można powiedzieć, że różnią się tylko mniejszym lub większym stopniem zmielenia i wtórnego uformowania w kawałki, albo pasztet i zalane sosem lub galaretką. To skoro tak mało się różnią, to dlaczego tyle szumu wokół tego, jak wybierać karmę? Może dlatego, że większość różnic jest niewidoczna dla naszego oka, a czasem nawet niewidoczna na etykiecie.

Wiem, od kogo kupuję, nie oznacza, że wiem, co jem

Sięgając po opakowanie karmy, zobacz, czy wiesz na pewno, kto i gdzie ją wyprodukował. Większość producentów nie posiada fabryk i zleca wykonanie karmy podwykonawcom, nad którymi często nie ma pełnej kontroli. Za to firma podejmująca trud produkcji karmy od A do Z ma własne fabryki oraz sprawdzonych dostawców surowców, a także opakowań. Bierze odpowiedzialność nie tylko za finalny produkt, ale także za to, jak wykorzystywane są zasoby środowiska podczas jego powstawania.

Jeżeli zależy ci na lepszej przyszłości nie tylko twojego psa, ale także naszej planety, dowiedz się, jaka jest polityka środowiskowa firmy robiącej karmę dla twojego zwierzęcia. Prawie połowa ludzi w Polsce karmi psy w mniejszym lub większym stopniu karmą gotową. Nie musisz być ekspertem, aby spełnić codzienne potrzeby swojego psa. Z drugiej strony nie warto dać się nabrać na historie o wilczym pochodzeniu twojego Reksa oraz jego potencjalnej krwiożerczości. Pies od tysięcy lat towarzyszy człowiekowi, dlatego że zjadał… jego odpadki. Dlatego dobra karma dla psa, do której naturalnie przystosował się jego organizm, to bogatsza w białko wersja naszych posiłków. Zbilansowane karmy, które można zrobić ze znanych ci grup składników z dodatkiem witaminowo-mineralnym. No i można zrobić w większości z naturalnych składników – tak jak karmy Purina® Dog Chow®.

Co to są te naturalne składniki w karmie?

Naturalne składniki – to zdefiniowane surowce, których przed dodaniem do karmy producent nie poddał wcześniejszej obróbce innej niż: mielenie, mrożenie czy gotowanie. Naturalne składniki nie mogą być konserwowane, dzięki czemu nie wnoszą do karmy dodatków (których nie wyszczególnia potem na opakowaniu producent).

Odpowiedzialny producent jak Purina® jest członkiem stowarzyszenia FEDIAF narzucającego odpowiednie standardy produkcji karmy w Europie. Dzięki temu zaznaczone serduszkiem Y w składzie karmy Dog Chow® naturalne składniki naprawdę takie właśnie są.

Zresztą przekonaj się sam i wyrób sobie własną opinię na temat jednej z najstarszych marek karmy dla psów z ponad 80-letnią historią, od firmy Purina® z ponad 125-letnim doświadczeniem w tworzeniu karm dla zwierząt.

Bez zbędnych dodatków

Karmy Dog Chow® nie zawierają sztucznych dodatków: smakowych, koloryzujących i konserwujących. Jest zbilansowana podobnie jak przygotowywane w domach posiłki przez większość opiekunów psów w Polsce, natomiast forma bezpiecznego suchego granulatu pozwala zmniejszyć podawaną porcję na posiłek i zabezpiecza przed psuciem.

Pomimo tego, że sucha karma zawiera specjalną kompozycję włókna wspomagającego równowagę mikroflory jelitowej twojego psa, pamiętaj, aby próbując wprowadzać nową karmę zawsze stopniowo (przynajmniej po 1/3 porcji), aby nie wywołać niestrawności związanych z adaptacją do nowych proporcji jedzenia. Już po 3 tygodniach będziesz mógł ocenić obiektywnie, jak spełnia oczekiwania twojego psa, a po kwartale jak wpływa na funkcjonowanie jego organizmu. Pamiętaj, że pełnowartościowe karmy Purina® Dog Chow® spełniają zapotrzebowanie twojego psa i mogą być podawane zdrowym zwierzętom przez całe ich życie.


Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments