Nemo, dog po przejściach, szuka dobrego domu


Gdy fundacja Ratujemy Dogi otrzymała wiadomość o dogu leżącym w rowie, nikt się nie spodziewał, że chodzi o Nemo, jej dawnego podopiecznego. Osoba, która go adoptowała, nie zapewniła mu właściwej opieki i zwierzak uległ poważnemu wypadkowi. Teraz pod skrzydłami wolontariuszki fundacji dochodzi do siebie i szuka prawdziwego domu na całe życie.

O losach doga Nemo można by nakręcić film pełen zwrotów akcji. Urodził się w pseudohodowli. Trafił do kogoś, komu po kilku miesiącach zaczął przeszkadzać. Został więc oddany kobiecie, która wcześniej starała się o adopcję doga z fundacji. Jej kandydatura została odrzucona, jak się okazało słusznie, bo los, który zgotowała psu, był bardzo smutny. Nemo zamieszkał w kojcu z dożycą i miał jedynie produkować szczenięta. Nie wychodził na spacery, a jego świat ograniczał się do kojca i – czasami – terenu posesji. Po dwóch latach trafił pod opiekę fundacji Ratujemy Dogi. Był nadwrażliwy i bardzo lękliwy, bo nigdy nie zaznał spokojnego życia w normalnym domu.

Kiedy chęć adopcji wyraziła osoba, która wydawała się być idealną kandydatką, pojawiła się nadzieja, że jego los wreszcie się odmieni. Jak bardzo ludzie potrafią udawać, okazało się dość szybko. Nemo, pozbawiony opieki, oddalił się z posesji.  Pół kilometra dalej staranował go rozpędzony samochód. W efekcie tego ranny pies wpadł do rowu. W tym samym czasie jego nowa właścicielka opisywała na Facebooku, jak świetnie pies się u niej czuje.

Dopiero następnego dnia po wypadku ktoś się natknął na leżącego w rowie, półprzytomnego psa. Nemo tym razem miał szczęście, bo osoby, które go znalazły, okryły go kocem i gdy zorientowały się, że to dog, zadzwoniły do fundacji Ratujemy Dogi, by poprosić o pomoc. Czworonoga udało się uratować. Przeszedł specjalistyczną operację, doznał bowiem skomplikowanego złamania nogi. Został też odrobaczony, bo miał  robaczycę i tasiemca.

W domu tymczasowym u wolontariuszki fundacji Nemo robi wspaniałe postępy Okazało się, że wystarczyło trochę serca, cierpliwości i odpowiedniego podejścia,  żeby przestraszony zwierzak nauczył się ufać ludziom. Kobieta, która zaadoptowała Nemo i natychmiast go zgubiła, w ogóle nie interesuje się jego losem, choć tak pięknie o nim opowiadała.

Dogi to piękne, duże psy, które budzą zachwyt i przyciągają spojrzenia. Jednak niewiele osób wie, że są one wrażliwe i stosunkowo delikatne. Nie każdy rozumie, że posiadanie takiego czworonoga to naprawdę poważny obowiązek, a jego utrzymanie, przy tak pokaźnych rozmiarach, jest bardzo kosztowne. Dlatego pracownicy fundacji szukają dla Nemo wyjątkowego domu. Oby to był nareszcie dom na całe życie. Dogi żyją niestety krótko, a Nemo dość już doświadczył zła ze strony człowieka. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments