Nie bądź obojętny!


- Pomóżcie potrąconym - apelowały z okazji Światowego Dnia Zwierząt Fundacja Ekologiczna Arka oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki, podczas happeningu zorganizowanego 5 października w Centrum Handlowym Sfera w Bielsku Białej.

Co roku na polskich drogach giną setki tysięcy zwierząt. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ten problem zorganizowano wystawę poświęconą potrąconym zwierzakom i happening (inscenizację wypadku drogowego, w którym ranny zostaje kot).

Akcja "Pomóż potrąconym" ma uświadomić ludziom, co należy zrobić, gdy będziemy sprawcą lub świadkiem wypadku z udziałem zwierząt. Niewiele osób wie, że w takiej sytuacji można zatelefonować pod numer alarmowy 112. Informacja o potrąconym zwierzaku zostanie przyjęta i przekazana odpowiednim służbom. – Jeśli informacje o potrąceniach będą docierały do odpowiednich jednostek, to być może uda się uratować wiele istnień – mówi Anna Chęć z Fundacji Ekologicznej Arka. Zwierzęta pozostawione bez pomocy na poboczu drogi cierpią przez wiele godzin i w męczarniach umierają.

Wystawa będzie trwać do 16 października. (KaP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments