„Nie” dla beagle’i w laboratoriach

fot. You Tube

Hodowla beagle'i przeznaczonych do testów laboratoryjnych, którą planowano utworzyć w Anglii, nie powstanie.

Jeden z największych dostawców zwierząt laboratoryjnych w Wielkiej Brytanii, firma Bantin & Kingman Ltd. planowała założyć hodowlę w Grimston. Tysiące psów z ośrodka trafiałyby do laboratoriów na całym świecie.

Organizacja BUAV (brytyjski związek przeciw wiwisekcji) przez kilka miesięcy walczyła o powstrzymanie realizacji tego projektu. Kampania zyskała rozgłos medialny i wsparcie gwiazd – Ricky’ego Gervaisa i Briana May’a. Po przedstawieniu przez BUAV odpowiedniej dokumentacji i zebraniu ponad 28 tys. podpisów pod petycją, plany firmy ostatecznie odrzucił minister społeczności i samorządów lokalnych, Eric Pickles.

Laboratoria chętnie wykorzystują beagle’e ze względu na ich charakter: przyjacielski stosunek do ludzi, ufność, łagodność. Psy tej rasy stosunkowo łatwo przystosowują się do życia w klatce i są niedrogie w utrzymaniu. Często przeprowadza się na nich testy toksyczności leków.  Psom podaje się leki i chemikalia dożylnie, w kapsułkach, bądź przez rurki wprowadzane prosto do żołądka. Zwierzęta doznają efektów ubocznych w postaci wymiotów, biegunki, utraty masy ciała i apatii. Eksperymenty mogą prowadzić do ciężkich chorób, a nawet śmierci.

www.beaglefreedomproject.orgżej).  BM 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kokomila
4 lat temu

I myszy i beagl’e nie są warte takiego traktowania!