Nie ma łapy, lecz dostał nowe życie


Do organizacji ratującej psy Hope for Paws zadzwoniły Mona i Kathy – powiedziały, że bezdomny pies z prawdopodobnie złamaną łapą błąka się po Watts, dzielnicy Los Angeles.

Działacze organizacji ruszyli na pomoc. Tego wieczoru dużo ludzi chodziło po ulicy, więc przerażony pies uciekł za ogrodzenie zamkniętego, pustego parkingu. Wolontariusze szybko namierzyli kulejącego kudłacza, któremu – od nazwy dzielnicy – nadali imię Watson.

   

Od ogrodzenia do zwierzaka dzieliła wolontariuszy spora odległość, zaczęli więc rzucać smakołyki, by kudłacz podszedł bliżej. Szybko się zorientowali, że Watson kuleje nie dlatego, że ma złamaną łapę, ale dlatego, że nie ma jej wcale.

Dzięki smakołykom udało się założyć Watsonowi smycz z pętlą, oswoić go nieco i namówić na przejście przez szerokie przerwy między prętami ogrodzenia. Gdy tylko pies znalazł się po stronie wolontariuszy, rzucił się na cheeseburgera jednego z nich i natychmiast go zjadł.

Chwilę potem pozwolił się wziąć na ręce i wnieść do samochodu. Nie potrzebował wiele czasu, by dać się poznać jako radosny i pełen energii piesek – mimo niepełnosprawności, bo Watson nie tylko chodzi na trzech łapach, ale, jak się okazało przy pierwszym badaniu, był też niewidomy na jedno oko. Na szczęście wzrok całkowicie udało się przywrócić podczas operacji.

Watson szybko znalazł dom. Jest towarzyszem starszej goldenki Gracie i uwielbia uczyć się nowych sztuczek. Postępy Watsona w nauce można na bieżąco obserwować na fanpage’u na Facebooku „Watson: The Three Legged Dog”. AW
 


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments