Niebezpieczny presweiler


Presweiler to nowa, bardzo niebezpieczna rasa, którą wyhodowało dwóch Szkotów.

James Bell i Mark McCallie, których brytyjska prasa nazywa pseudohodowcami, skrzyżowali sukę rottweilera i doga kanaryjskiego (nazywanego Presa Canario). Rasy te są uważane za bardzo niebezpieczne, w Australii i Nowej Zelandii ich hodowla jest nawet zakazana. Szkoci po połączeniu psów uzyskali niebezpiecznego presweilera. Wyhodowane szczenięta polecają rodzinom z dziećmi i polecają jako niezwykle przyjazne.

W sprawie zabrały już głos wszystkie największe brytyjskie organizacje lobbujące niosące pomoc psom. – To kompletna nieodpowiedzialność przeprowadzać taki eksperyment. Nigdy nie mamy przecież pewności, co z takich szczeniąt wyrośnie. Do jakich celów stworzono taką rasę? Czy pobudki były na pewno szlachetne? – zastanawia się Paula Boyden z Dogs Trust.

Stworzenie presweilera zajęło kilka miesięcy. James Bell, do którego należy rottweilerka, nie mógł znaleźć właściciela psa rasy dog kanaryjski, który chciałby wziąć udział w eksperymencie.

Na jednym miocie się jednak nie skończy. Pseudohodowcy wyselekcjonowali dwa szczeniaki, które planują krzyżować dalej z innymi dużymi rasami. Uważają, że ich psy nie tylko nie są niebezpieczne, ale mają lepszy charakter niż rodzice i są mniej podatne na choroby genetyczne, takie jak dysplazja stawów biodrowych.

W internetowym ogłoszeniu McCallie i Bell piszą, że presweilery to psy o atletycznej sylwetce, niezwykłej muskulaturze i wadze do 60 kg.  

KK, LondynSubscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments