Niedawno skończył trzy lata, a już wygrał Westminster Dog Show


Ma na imię CJ, jest wyżłem niemieckim krótkowłosym i właśnie został Best in Show - najlepszym psem jubileuszowej 140. Westminster Dog Show (15-16 lutego). Ta wystawa psów rasowych organizowana jest na Madison Square Garden w Nowym Jorku przez Westminster Kennel Club.

– Nie mogę w to uwierzyć – mówiła o zwycięstwie swego podopiecznego Valerie Nunes-Atkinson z Temeculi w California, ten zaś stał przy niej wyprostowany jak struna i tylko ze stoickim spokojem od czasu do czasu połykał ulubione kurczakowe smaczki. By znaleźć się na podium zwycięzcy całej wystawy, CJ musiał najpierw zwyciężyć w swojej rasie, a następnie w grupie psów sportowych, jednej z siedmiu, na które podzielone są poszczególne rasy (pozostałe to: myśliwskie, miniaturowe, niesportowe, pasterskie, pracujące i terriery).

Główny sędzia wystawy, kanadyjski psychiatra dr Richard Meen podkreślał lekkość i wdzięk, z jaką poruszał się CJ, powiedział, że wręcz płynął po ringu. Teraz dumny zwycięzca wróci do domu, by odpocząć przed występami w mediach i nacieszyć się zabawą z ulubioną whippetką Ramoną. 

W tym roku w jubileuszowej 140. Westminster Dog Show w Nowym Jorku wzięło udział ponad 2700 psów reprezentujących ponad 200 ras z 12 krajów. Drugim, tzw. rezerwowym zwycięzcą została Lucy, suczka rasy chart rosyjski borzoj. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments