Niewidomy Sten wygrał konkurs…


a teraz chce wygrać nowy, kochający dom. Czy to też mu się uda?

Gdy ogłosiliśmy wyniki konkursu fotograficznego „Tropimy wiosnę”, zaczęły do nas spływać adresy do wysyłki nagród od zwycięzców. Przyszedł też e-mail od Eweliny Atamańskiej o takiej treści: „Nasz schroniskowy psiak Sten wygrał przysmaczki. Mimo że jest niewidomy, wytropił wiosnę raz, dwa!”. Od razu postanowiliśmy dowiedzieć się o Stenie czegoś więcej.

Sten to podopieczny Eweliny Atamańskiej w schronisku w Opolu. Ma swoje wydarzenie na Facebooku, wielkie serce i nadzieję, że lada chwila trafi mu się wspaniały dom.

   

Sten jest duży, piękny i niewidomy. Ma około 10 lat. Niewiele wiadomo o jego przeszłości – został znaleziony w Biadaczu koło Kluczborka, na szyi miał starą, brudną obrożę i wszystko wskazywało na to, że uciekł z łańcucha. Szybko znalazł – jak się wydawało – kochający dom. Niestety wkrótce znów porzuconego zwierzaka znaleziono w Opolu. W styczniu 2012 roku trafił do tamtejszego schroniska. Był wychudzony i zaniedbany, poddano go kuracji antybiotykowej, po której nabrał kształtów.

Jest ufny, łagodny i przyjazny. Jego postura robi wrażenie, ale w rzeczywistości to misiek żądny czułości. Chętnie wychodzi na spacery, ładnie porusza się na smyczy. To, że nie widzi, w niczym mu nie przeszkadza, bo dzięki doskonałemu słuchowi reaguje na wszystkie komendy. Lubi się uczyć, umie skupić się na człowieku.

Sten nie może zamieszkać w domu z innymi psami, ponieważ pragnie mieć opiekuna na wyłączność. Jeśli chodzi o koty, nie zwraca na nie uwagi. Nie powinien też mieszkać z małymi dziećmi, bo ma dużo siły i mógłby zrobić im krzywdę.

Jak najbardziej Sten mógłby zamieszkać na dworze – warunki podwórkowe nie są mu obce. Do szczęścia potrzebna mu duża, ciepła buda, pełna miska i bliskość kochającej rodziny.

Wolontariusze szukają opiekunów, którzy nie boją się adoptować ślepego psa i którzy poświęcą mu każdą wolną chwilę.

Sten czeka na nowy dom w opolskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jest wykastrowany i zaszczepiony.

Kontakt w sprawie adopcji: ika_92@wp.pl, tel. 690 880 375.

Więcej zdjęć Stena TUTAJ. AW

   

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments