Niezniszczalne zabawki dla psa. Jak wybrać zabawki dla psa niszczyciela?


Czym się kierować, wybierając niezniszczalne zabawki dla psa, który uwielbia wszystko psuć? Sprawdź, jakie będą dla niego najbezpieczniejsze!

Niektórym domowym czworonogom wystarczy zaledwie kilka minut, by nawet z wytrzymałej zabawki został tylko ogryzek… Opieka nad psem niszczącym wszystkie pluszaki, piłki i szarpaki to nie tylko konieczność ciągłego kupowania nowych zabawek. Zwierzak rozrywający je na strzępki może także połknąć fragment gumy lub sznurka i poważnie sobie tym zaszkodzić! Dlatego wybierając zabawki dla psa o silnych szczękach, trzeba zachować ostrożność. Po czym poznać prawdziwie niezniszczalne zabawki dla psa?

Niezniszczalne zabawki dla psa – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Znalezienie zabawki, której pies-niszczyciel nie pogryzie w drobny mak, może być nie lada wyzwaniem! Istnieje jednak kilka cech, po których można rozpoznać prawdziwie wytrzymałe piłki, gryzaki lub sznurki, które tak łatwo nie ulegną psim zębom. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla destrukcyjnego psa?

Trwałość materiału

Szukając zabawki dla psa o silnych szczękach, należy wybierać te, które zrobione są z trwałego i odpornego materiału, który wytrzyma intensywne żucie i skubanie zębami. Najlepsze będą zabawki zrobione z lanej gumy, podwójnie plecionej liny, gumy termoplastycznej (TPR) i nylonu. Na rynku można także spotkać szarpaki i gryzaki wykonane z kevlaru – materiału, z którego szyje się kamizelki kuloodporne. Takie sprzęty mogą wprawdzie sporo kosztować, ale są naprawdę dobrą inwestycją!

Wielkość

Zaproponowanie psu zbyt małej zabawki to ogromne ryzyko śmiertelnego zadławienia. Piłki i gryzaki przeznaczone dla psów miniaturowych i małych nigdy nie powinny znaleźć się w zasięgu dużych czworonogów. Bez trudu bowiem zmieszczą się w ich przełyku lub tchawicy, całkowicie uniemożliwiając zwierzakowi oddychanie lub trafią do jego żołądka, gdzie mogą spowodować stany zapalne i martwice. Dla psa o silnych szczękach o wiele bezpieczniej jest kupić zabawkę o rozmiar większą niż za małą!

Kształt

Niezniszczalne zabawki dla psa nie powinny mieć żadnych odstających elementów, które psiak może pewnie złapać między zęby i skutecznie odgryźć. Powinny być za to elastyczne i ślizgać się po zębach psa, gdy czworonóg będzie je przeżuwał. Wśród piłek najlepiej spisują się te puste w środku i zrobione z elastycznej gumy. Ich kształt i giętkość sprawiają, że psiaki uwielbiają je żuć, jednak nie mogą stabilnie złapać ich bokiem pyska i zniszczyć.

Bezpieczeństwo

Szukając najlepszej zabawki dla jakiegokolwiek psa, musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo materiału, z którego została wykonana. Toksyczne barwniki i szkodliwe substancje mogą nie tylko wywołać u psa poważne objawy alergii skórnej, ale także doprowadzić do poważnego zatrucia! Najbezpieczniejsze niezniszczalne zabawki dla psa wykonane będą z naturalnej gumy, bawełny, materiałów wolnych od BPA i materiałów pozbawionych intensywnego zapachu. Chcąc zadbać o zdrowie psiaka, powinniśmy także unikać tanich zabawek wykonanych w Chinach.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments