Niezwykłe urodziny niezwykłego psa ratownika

Minęło właśnie 14 lat od zamachu terrorystycznego na wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku. Śmierć poniosło wtedy blisko 3 tysiące osób. Jednak wielu ludzi udało się odnaleźć i uratować spod zwałów gruzu dzięki miedzy innymi wytrwałej, często niebezpiecznej pracy stu dobrze wyszkolonych psów, które szukały ludzi wraz ze swoimi przewodnikami.

Denise Corliss i jej suczka Bretagne, rasy golden retriever, służyły w formacji Texas Task Force 1. Dla Bretagne to była pierwsza tak trudna misja w poszukiwaniu zasypanych ludzi. Ale spisała się doskonale. Na wieść o tym, że Bretagne kończy 16 lat redakcja serwisu internetowego Bark Post oraz pracownicy „1 Hotel Central Park” ulokowanego na środkowym Manhattanie w Nowym Jorku postanowili urządzić Bretagne i jej opiekunce niecodzienne urodziny, by w ten sposób podziękować im za ich wspaniałą pracę.

Denise i jej suczka zostały zaproszone do Nowego Jorku, gdzie zakwaterowano je w luksusowym apartamencie w „1Hotel Central Park”. Przygotowano tam wygodne legowisko i mnóstwo przysmaków dla suczki. Potem Denise i Bretagne w stylowej nowojorskiej taksówce objeżdżały Manhattan. Po drodze na Time Square czekała na nie niespodzianka- wielki urodzinowy bilbord ze zdjęciem Bretagne. W Hudson River Park suczka otrzymała „Bone to the Dog Park”, kość do parku psów, psiego odpowiednika wręczanych ludziom w wyjątkowych sytuacjach symbolicznych kluczy do miasta. W hotelu zorganizowano także specjalne przyjęcie z mnóstwem psich zabawek i smakowitym tortem urodzinowym dla Bretagne. Z tej okazji przekazano także doatcję w wysokości 1000 dolarów dla formacji Texas Task Force 1, w której służyła Bretagne, by wesprzeć dalsze szkolenia tak niezwykłych psów do poszukiwań ludzi.

Dziś Bretagne jest na zasłużonej emeryturze, ale mimo podeszłego wieku, wraz ze swoją przewodniczką i przyjaciółką Denise często odwiedzają chore i niepełnosprawne dzieci, aby nieść im radość i ukojenie. PK