Niezwykły mieszaniec wspiera adopcje kolegów ze schroniska


Jeszcze kilkanaście dni temu błąkał się samotnie po ulicach Moultrie w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych, a dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych psów na świecie. Swoją sławę zawdzięcza niezwykłemu wyglądowi. Rami urodził się bowiem jako mieszaniec pitbula z jamnikiem.

Rami, czworonóg z dużą głową pitbula i długim tułowiem na krótkich, choć mocno umięśnionych jamniczych nóżkach, jest od kilkunastu dni podopiecznym schroniska Moultrie-Colquitt County Humane Society. Pewien mężczyzna znalazł go wałęsającego po ulicy. W schronisku zapewniono psu dach nad głową, jedzenie, picie i ciepły kocyk do spania. Pracownicy próbowali też znaleźć dla niego dom, ale kiedy przez kilka dni nikt się nim nie zainteresował, zamieścili jego zdjęcie w internecie. To, co się stało potem, zaskoczyło wszystkich.

Do wieczora zdjęcie Ramiego obejrzało milion osób, a następnego dnia ich liczba wzrosła do blisko trzech milionów. Ludzie z całego świata dzwonili do schroniska, aby się dowiedzieć czegoś więcej o tym niecodziennej urody psie. Od tamtej chwili niewielkie schronisko, w którym pracuje zaledwie pięć osób, jest zarzucane prośbami od ludzi, którzy chcieliby adoptować Ramiego.

Rami jest uroczym, bardzo energicznym rocznym szczeniakiem, który wymaga ułożenia, ponieważ nie miał dotąd gdzie nauczyć się zasad dobrego psiego wychowania. Dlatego poszukiwani są odpowiedzialni opiekunowie, którzy nie tylko go pokochają, ale także zatroszczą się o odpowiednie wyszkolenie zwierzaka. Pracownicy schroniska zapewniają, że dokładnie sprawdzą osoby, do których ewentualnie miałby trafić Rami, a także będą czuwały nad nim później, by mieć pewność, że ktoś nie zechce w jakiś niecny sposób wykorzystać jego dziwnego bądź co bądź wyglądu, zamiast zapewnić mu po prostu kochający dom.

W Humane Society zrodził się też wspaniały pomysł, aby popularność Ramiego wykorzystać do zachęcania do adopcji innych zwierzaków z tego schroniska. 31 stycznia na profilu Ramiego ukazał się wpis: „Cześć, jestem dziś w Moultrie Humane Society do godziny 12 w południe. Wpadnij tutaj odwiedzić wszystkich moich kumpli, a przy okazji może zrobisz sobie ze mną zdjęcie”. Podziałało. Już kilka czworonogów pożegnało schronisko i rozpoczęło nowe, szczęśliwsze życie. Wkrótce także Rami pojedzie do wybranej rodziny. PK  

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments