Nigdy nie trać nadziei, gdy zaginie pies…

fot. YouTube

…który jest zaczipowany. Dora odnalazła się po siedmiu miesiącach od chwili, gdy zniknęła. Na szczęście miała wszczepiony czip, dzięki któremu można było skontaktować się z jej opiekunem.

Fajerwerki, które rozbłyskują nad wielu miastami w Stanach Zjednoczonych w każde Święto Niepodległości, są niebezpieczne dla wielu zwierząt wrażliwych na tego typu hałasy. W jedno z takich świąt ofiarą wybuchów padła suczka Dora. W panice przeskoczyła bramę ogrodzenia i pobiegła w nieznane. Właściciele szukali jej wszędzie, ale bez skutku. Z każdym miesiącem nadzieja na odnalezienie pupilki malała, ale nigdy się nie poddali.

Ich wytrwałość została nagrodzona. Po siedmiu miesiącach od niefortunnej ucieczki opiekunowie Dory odebrali telefon z Collin County Animals Services, że w miejscowości McKinney w Teksasie znaleziono bezdomnego psa, który błąkał się po ulicach. Dane odczytane z mikroczipa wskazały, do kogo należy suczka w typie owczarka. Spotkanie Dory z opiekunem było wzruszające. Suczka początkowo była zdezorientowana, jakby nie wierzyła, że odzyskała swoją rodzinę. Jednak już po chwili tuliła się do właściciela, a kiedy opuszczała z nim schronisko była już zupełnie innym, radosnym psem.

To nie pierwsza taka historia z happy endem. Przywołujemy ją, aby po raz kolejny pokazać, jak ważne jest wszczepienie psu czipa, który w przypadku ucieczki czy zaginięcia zwierzaka w innych okolicznościach, zwiększa szansę na jego powrót do domu. A my nie musimy tracić nadziei na jego odnalezienie. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helena.R
Helena.R
4 lat temu

Super strona uwielbiam to.???