Nocna pomoc dla zwierzaków we Wrocławiu

fot. istockphoto.com

Mieszkasz we Wrocławiu, a twój pies został potrącony przez samochód albo zatruł się czymś w nocy? Po pomoc wybierz się do nowo otwartego, nocnego (22-8) ambulatorium Uniwersytetu Przyrodniczego

– Na dyżurze będzie jeden lekarz. Gdyby jednak okazało się, że życiu zwierzęcia coś zagraża, jeden telefon wystarczy, by ściągnąć na miejsce specjalistę i przeprowadzić konieczną operację – wyjaśnia prof. Jan Twardoń, dziekan Wydziału Weterynaryjnego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W mniej niebezpiecznej sytuacji lekarz zabezpieczy psa czy kota tak, by ten mógł spokojnie dotrwać do rana i zostać dokładnie zbadany przez kardiologa, onkologa czy chirurga. Dyżury nocne będą pełnione na razie przez trzy miesiące. – Musimy sprawdzić, jakie będzie zapotrzebowanie na usługi naszych fachowców – tłumaczy profesor. Co potem? To zależy od tego, jak wiele osób będzie korzystało z ambulatorium. Dziekan zapowiada też, że uczelnia będzie szukała dodatkowych źródeł finansowania dla nocnej poradni. Na razie bowiem koszty jej utrzymania pokrywa w całości z własnego budżetu.

Klienci ambulatorium za nocne usługi zapłacą o 50 proc. więcej niż w ciągu dnia.

Podobne dyżury, pełnią specjaliści z trzech pozostałych wydziałów weterynaryjnych w Polsce – w Warszawie, Lublinie i Olsztynie.
Ambulatorium we Wrocławiu mieści się przy pl. Grunwaldzkim 9, tel. 071 320 53 08. (MS)
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments