Nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2016: Irena Jankowska


Prowadzi dom tymczasowy „U Pipi”, do opieki nad zwierzętami wdrażała się przy mamie, zajmuje się nimi całe życie, obecnie ma pod opieką 68 psów i 32 koty.

Do opieki nad zwierzętami wdrażała się przy mamie. Gdy wyszła za mąż i wyprowadziła się z domu, zamieszkała w bloku w Białymstoku i tam dokarmiała osiedlowe koty. – Zawsze na osiedle przybłąkała się jakaś bieda, to suczka, to piesek – mówi. Przez kilkanaście lat wynajmowała od urzędu miasta działkę, na której opiekowała się kotami i psami, a także stary domek od osoby prywatnej. Znajdowała bezdomnym zwierzakom rodziny, leczyła je. Znali ją w okolicznych lecznicach.

12 lat temu uciekła z mężem na wieś. Pomyślała, że będzie żyła spokojniej. Zwierzęta, którymi się opiekowała albo znalazły dzięki niej domy, albo odeszły ze starości jako Gucio i Fredzio. Ale dopiero gdy przeprowadziła się na wieś, dowiedziała się, co to naprawdę jest krzywda zwierząt. Ludzie szybko wyczuli jej dobre serce i zaczęło się podrzucanie, przywiązywanie do bramy.

Podczas pierwszego roku podrzucono im siedem szczeniaków do stodoły. Do dziś zostały z nimi Misio i Kropka – nie miały szczęścia do adopcji. Było im trudno, mąż zaczął wyjeżdżać, żeby zarobić, a ona zajęła się pomaganiem. Zaczęła szukać pomocy w internecie, wsparcia na sterylizację, i ludzie zaczęli pomagać. Udziela swego domu bezdomnym, potrzebującym pomocy zwierzętom. Co dnia odbiera telefony, a to że suczka w ciąży biega, a to szczeniaki wyrzucone. Stara się reagować na każdy telefon i robić, co może. Ostatnio najwięcej ma próśb o sterylizację.

Jeździ sama, swoim samochodem, zabiera suczkę, czasem trzy, cztery z jednej wsi i zawozi do lekarza weterynarii do sterylizacji. Obecnie ma pod opieką 68 psów i 32 koty.

SMS: SERCE.3 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Więcej o plebiscycie i regulamin głosowania na www.sercedlazwierzat.pl.

Organizator:

Partner główny:

Partnerzy gali:

                

Patroni medialni:

         

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments