Nominowany do nagrody Serce dla Zwierząt 2016: Dawid Podsiadło


Piosenkarz i autor tekstów, wokalista zespołu Curly Heads, postanowił przeznaczyć wynagrodzenie z odsłon teledysku na pomoc fundacjom prozwierzęcym: Ast i Azyl pod Psim Aniołem.

Podczas zdjęć do klipu Forest zastanawiał się, jak się odwdzięczyć wspaniałej gromadzie psów różnej maści i wielkości, które z zaangażowaniem i miłością towarzyszyły mu przez kilka dni na planie, mimo deszczu i chłodu. Każdy dzień pracy z nimi był dla Dawida wzruszającym przeżyciem.

– Lubimy zwierzaki, a zwierzaki lubią nas, pomyśleliśmy więc, że to idealny moment, by się do nich uśmiechnąć – mówi Dawid. Wtedy zrodził się pomysł, aby wynagrodzenie z odsłon teledysku przeznaczyć na wsparcie finansowe dwóch fundacji ratujących zwierzęta: Azyl pod Psim Aniołem i Ast.

Artysta miał w domu kilka małych zwierzaków, w tym chomika i kota Mariana. U jego babci mieszkała Zuzia, owczarek niemiecki, odważna, mądra i silna, o której mówi, że była najlepszym psem na świecie. Dawid zawsze miał wiele szacunku dla zwierząt, nie tylko dla tych dużych i nigdy żadnego by nie skrzywdził. Nawet pająków, których panicznie się boi, nie zabijał, tylko wystawiał na balkon. – Czułbym się jak najgorszy bandyta, gdybym odbierał komukolwiek życie – wyznaje wokalista.

Wcześniej angażował się w pomoc zwierzętom, uczestnicząc w zbiórce koców czy innych rzeczy dla schronisk, wspierał akcje charytatywne w internecie, ale to pierwsza jego własna inicjatywa na taką skalę.

– Cieszę się, że dzięki teledyskowi wiele osób dowie się o istnieniu fundacji pomagających zwierzętom i może kilka, kilkanaście, a mam nadzieję, że tysiące ludzi otworzy serca na zwierzaki.

SMS: SERCE.1 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Więcej o plebiscycie i regulamin głosowania na www.sercedlazwierzat.pl.

Organizator:

Partner główny:

Partnerzy gali:

                

Patroni medialni:

         

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments