O zwierzętach w pałacu - Psy.pl

O zwierzętach w pałacu

W Pałacu Kultury i Nauki odbyły się I Targi Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności Weterynaria 2006.

Organizatorom – Międzynarodowym Targom Polska i Krajowej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej – zależało, by pod jednym dachem spotkali się właściciele i pracownicy lecznic weterynaryjnych, wojewódzcy i powiatowi lekarze weterynarii, studenci wydziałów weterynaryjnych i technologii żywności, naukowcy i hodowcy. Targi mają popularyzować najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie weterynarii i bezpieczeństwo żywności. Swoją ofertę zaprezentowało 73 wystawców z całej Polski.
Zorganizowano szereg seminariów, które prowadzili wybitni specjaliści, ich tematyka dotyczyła m.in. chorób psów. Prof. Roman Lechowski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie mówił o coraz popularniejszych w Polsce psach rasy shar pei. Uczestnicy mogli się zapoznać z najczęstszymi chorobami tej rasy, sposobami ich diagnozowania i leczenia. Tematem wykładu lek. wet. Jacka Garncarza z Okulistycznego Gabinetu Weterynaryjnego w Warszawie były „Uwarunkowania genetyczne choroby oczu u psów”. Z kolei dr n. wet. Kouru Dembele ze SGGW zaprezentował zagadnienia związane z chorobami skóry psów i kotów.

tekst i zdjęcie
Agnieszka Krzysztoń

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *