Oddał życie, chroniąc swojego przewodnika

fot. You Tube

Ponad 100 psów policyjnych wraz ze swoimi przewodnikami oraz setki policjantów i ich rodzin przybyło do Canton w stanie Ohio, by wziąć udział w uroczystym pożegnaniu bohaterskiego psa Jethro, który zginął podczas służby, ratując życie swojemu przewodnikowi.

Oficer policji Ryan Davis pracował ze swoim owczarkiem niemieckim Jethro od roku. Pies znany był ze swojej waleczności i zaangażowania w pracy na służbie. W życiu prywatnym był pełnoprawnym członkiem rodziny policjanta. Miał tu do towarzystwa wspaniałego czworonożnego kolegę Armina. To także owczarek niemiecki, który po sześciu latach służby u boku Davisa przeszedł na emeryturę i zamieszkał na stałe z rodziną.

Psy uwielbiały się bawić, a Armin pełnił rolę starszego brata młodziutkiego Jethro. Jethro był także najlepszym przyjacielem 14-letniej córki Davisa. Wiadomość o jego odejściu za Tęczowy Most, w dodatku w tak dramatycznych okolicznościach, była ogromnym ciosem dla całej rodziny.

Tego feralnego wieczoru oficer Davis otrzymał wezwanie do napadu na sklep spożywczy. Jak zwykle ruszył do akcji wraz ze swoim owczarkiem. Niestety, złodziej był bardziej niebezpieczny niż się spodziewano, ponieważ zaczął strzelać. Kule przyjął na siebie Jethro, ratując tym samym życie swojemu panu. Dostał kilka postrzałów: w pysk, głowę i szyję. Jeszcze żył, ale weterynarze niewiele mogli pomóc zwierzakowi przy tak rozległych ranach. „Nikt mi go nie zastąpi – powiedział Davis – straciłem cząstkę swojego serca”. 22-letniego rabusia i zabójcę psa udało się aresztować. Na razie z powodu niegroźnego postrzału trafił do szpitala, ale wkrótce czeka go proces i zapewne sroga kara.

Na uroczyste pożegnanie psa bohatera, które wypadało dokładnie w dzień trzecich urodzin Jethro, przybyły setki policjantów z wielu stanów w Stanach Zjednoczonych. Ceremonia odbyła się w Canton Memorial Civic Center. W pochodzie pożegnalnym wzięło udział ponad 100 psów policyjnych ze swoimi przewodnikami. Warto dodać, że w Canton wszystkie psy policyjne, które zginęły na służbie, są chowane na specjalnym cmentarzyku usytuowanym opodal siedziby policji. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments