Odeszły za Tęczowy Most, ale o nich pamiętamy

fot. YouTube

Jest takie miejsce pod Warszawą, gdzie od 23 lat można pochować swojego czworonożnego przyjaciela. To cmentarz Psi Los w miejscowości Konik Nowy.

Tęsknota, ból, żal – te wszystkie uczucia towarzyszą nam, gdy tracimy bliskiego czlowieka. Tak samo jest też, gdy odchodzi za Tęczowy Most czworonóg. Wielu z nas uważa, że to niesprawiedliwe, że psy żyją dużo krócej niż my.

W tym roku odszedł dog niemiecki Zeus, największy pies świata. Miał 5 lat i 111,8 cm wzrostu w kłębie. Był też psem terapeutą i odwiedzał okoliczne szpitale oraz domy opieki w stanie Michigan, w którym mieszkał ze swymi opiekunami. Były prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush opłakiwał w ty roku odejście ukochanej terierki szkockiej Miss  Beazley.  A rok wcześniej stracił Barneya, jej pobratymca i swego ulubieńca.

Te psy były znane i o ich śmierci informowały media na całym świecie, ale tym roku straciło też życie wiele innych psów. O jednych wiemy, tak jak o Aresie, który zginął, bo po wypadku samochodu, którym jechał z nowymi opiekunami, nikt nie zainteresował się jego losem i potrącił go śmiertelnie kolejny przejeżdżający samochód. Imię Aresa znamy, ale nie znamy wielu bezimiennych zwierzaków, które cierpią i umierają w ciszy i zapomnieniu. Pamiętajmy o nich i spróbujmy pomóc tym, które jeszcze żyją i które można jeszcze uratować. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments