Odyseja jamnika Dennisa


Jamnik miniaturowy z Ohio, który ważył dwa lata temu ponad 25 kg, zapewne już by nie żył, gdyby nie krewna jego właściciela, która zaopiekowała się psem. Dziś Dennis znów może cieszyć się życiem.

Wujek Brook Burton z Columbus w Ohio w Stanach Zjednoczonych miał jamnika Dennisa, którego karmił tylko hamburgerami i pizzą. Inaczej nie umiał. Na skutek nie trzeba było długo czekać, wkrótce zwierzak ważył ponad 25 kg. Po przejściu kilku kroków tracił oddech, a właściwie praktycznie się nie poruszał. Gdy Brook Burton to zobaczyła, nie zastanawiała się długo i postanowiła ratować zwierzaka. Namówiła wujka, by oddał jej Dennisa.

Tak zaczęła się droga psa do nowego życia. Brook, studentka pielęgniarstwa, zaczęła karmić podopiecznego tylko suchą karmą i wyprowadzać w miarę możliwości na spacery. Gdy zwierzak schudł prawie o połowę, było już dużo lepiej, ale problemem okazał się nadmiar skóry. Dennis przeszedł trzy operacje. Przeprowadzająca je lekarka weterynarii Kathleen Ham na łamach „The Daily Mail” powiedziała tak: „Jedzenie to nie dowód miłości. Psy najbardziej pragną uczucia i uwagi”.

Tego Dennisowi dziś na pewno nie brak. Jest dziś radosnym czworonogiem, hasającym z innymi adoptowanymi psami, nie stroniącym od zabawy. A waży już tylko około 6 kg. Tak jak na jego rasę przystało. I co więcej jest patronem fundacji walczącej z psią otyłością. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments