Olimpijski pitbul na dwóch łapach


Są psy, które niczym najlepsi sportowcy zasługują na złoty medal. Podobnie jak oni posiadają hart ducha, a cechuje je determinacja. Takim psem jest sześciomiesięczny szczeniak pitbula London, który po utracie obu przednich łap wywalczył sobie nowe życie.

Tragedia pitbula rozpoczęła się w chwili, gdy wypadł z okna na trzecim piętrze i złamał obie przednie łapy. Nikt nie udzielił psu pomocy, pozostawiony na rozgrzanym chodniku dodatkowo poparzył sobie opuszki łap i brzuch. Właściciele nie zapewnili czworonogowi odpowiedniego leczenia, dopiero miesiąc po wypadku szczeniaka przewieziono z Kalifornii do Vancouver, gdzie trafił pod opiekę organizacji Panda Paws, która pomaga zwierzętom.

W Vancouver psa nazwano London w związku z odbywającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Pomimo poważnych uszkodzeń ciała, pitbul nauczył się poruszać na dwóch łapach, w wyprostowanej pozycji. Lekarze weterynarii musieli amputować przednie łapy i dopasować psi wózek inwalidzki.

Wkrótce London rozpocznie rehabilitację i przyzwyczajanie się do wózka. Trzeba też będzie popracować nad jego psychiką – wszak szczeniak wiele przeszedł. Niebawem London zacznie szukać nowego domu.

. KO 


 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments