Opiekują się psem pielęgniarki chorej na ebolę - Psy.pl - mamy nosa!

Opiekują się psem pielęgniarki chorej na ebolę

Bentley, roczny cavalier king charles spaniel, podopieczny amerykańskiej pielęgniarki chorej na ebolę, macha radośnie ogonem, bo choć na kwarantannie, jest pod dobrą opieką i nie grozi mu to, co stało się w Hiszpanii. Tam psa kobiety zarażonej wirusem Ebola uśpiono.

Nina Pham, pielęgniarka z Dallas, która opiekowała się człowiekiem chorym na ebolę i zaraziła się tym wirusem, może się przestać martwić przynajmniej o jedno: jej pies Bentley, cavalier king charles spaniel, znajduje się pod dobrą opieką władz miasta. „On jest cudowny. Nie bardzo wie, co się dzieje i jest troszkę zagubiony, ale jest w dobrych rękach i ma zapewnioną dobrą opiekę” – napisała na Twitterze rzeczniczka prasowa władz miasta Sana Syed.

Pielęgniarka trafiła do szpitala w ubiegły piątek. Bentley został sam w domu i stamtąd zabrały go odpowiednie służby w specjalnych ubraniach. Przebywa teraz na kwarantannie w budynku należącym uprzednio do wojska. Bentley uniknął losu psa hiszpańskiej pielęgniarki, którego w obawie przed tym, że może być zakażony, uśpiono. Zawdzięcza to burmistrzowi Dallas Mike’owi Rawlingsowi, który oświadczył: „Dzielna pielegniarka powiedziała, że ten pies wiele dla niej znaczy, w związku z tym przyrzekliśmy jej rodzinie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zaopiekować się jej ukochanym zwierzakiem” – i słowa dotrzymał.

Bentley ma swoim nowym miejscu pobytu legowisko i zabawki. Regularnie odwiedzają go pracownicy w specjalnych ubraniach zabezpieczających przed ewentualnym zakażeniem. Wita ich machając ogonem, co dowodzi, że jest zadowolony z opieki. Jego zdjęcia można regularnie oglądać na Twitterze i Facebooku. Kwarantanna potrwa 21 dni, a potem miejmy nadzieję, że jego opiekunka wyzdrowieje i Bentley będzie mógł do niej wrócić. MC

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *