Opowiem ci, mamo, co robią psy

fot. Shutterstock

"W parku jest tyle interesujących rzeczy do obwąchania... Tracisz kolejkę" - "Opowiem ci, mamo, co robią psy" to książka obrazkowa do czytania, oglądania, ale i do zabawy!

„Przypomniało ci się, że nie powąchałeś słupka. Cofasz się o pięć pól” – to jedno z poleceń w grze. Gra znajduje się w książce pełnej historyjek, zagadek i zabaw „Opowiem ci, mamo, co robią psy”.

Bohaterem tej książki obrazkowej jest Feler – trochę nieokrzesany, ale uroczy piesek, któremu dom i miłość daje Lila. Dziewczynka ma za zadanie sporo psa nauczyć – na przykład wytłumaczyć mu, że kot to przyjaciel – ale jest na dobrej drodze, by osiągnąć sukces. Towarzystwo ukochanego Felera wynagradza jej wszelkie wysiłki.

Opowiem ci, mamo, co robią psy

Wraz z Lilą i Felerem mali czytelnicy odwiedzają m.in. weterynarza, groomera i psi park. Dowiadują się też,  jak odpowiedzialne zadania mogą pełnić psy, a także jakie mają zwyczaje i umiejętności. Co ważne, podczas lektury dzieci poznają także podstawowe zasady opiekowania się czworonogami. A wszystko to dzięki zabawnym historiom, zadaniom na spostrzegawczość, grom i zagadkom.

Książka „Opowiem ci, mamo, co robią psy” jest obrazkowa w pełnym znaczeniu tego słowa – to właśnie przepiękne ilustracje sprawiają, że chce się ją oglądać i oglądać… Ich autorką jest Paulina Wyrt, ilustratorka z Poznania.

Nie tylko dla dzieci

„Opowiem ci, mamo, co robią psy” to książka przeznaczona przede wszystkim dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (jest w twardej oprawie), ale i ich rodzice, czytając, z pewnością nie będą się nudzić. Jest duża szansa, że się czegoś ciekawego dowiedzą!

Książkę wydało wydawnictwo Nasza Księgarnia. Od dziś jest w sprzedaży! Patronem medialnym wydania jest portal Psy.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments