Orszak św. Franciszka przemaszeruje przez Kępę Potocką

fot. materiały prasowe

Pełen atrakcji piknik rodzinny, który organizują Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, odbędzie się już w najbliższą niedzielę 2 października z okazji dnia św. Franciszka, patrona zwierząt.

Organizatorzy do wspólnego przemarszu przez teren Kępy Potockiej zapraszają nie tylko dorosłych i dzieci, ale także czworonożnych (niezależnie od gatunku) członków rodziny. Orszak wystartuje o godzinie 12 spod ronda Jerzego Turowicza.

Naszym celem jest przyniesienie dzieciom radości, sprawienie, by zawsze kierowały się wrażliwością, potrafiły troszczyć się o bliźnich. Chcemy, aby orszak zainspirował dzieci, ich rodziny i bliskich, do okazywania empatii w każdym środowisku, a także wszelkim stworzeniom – tłumaczą organizatorzy.

Tego dnia, poza orszakiem, na terenie parku Kępa Potocka odbędą się występy zespołów wokalnych i tanecznych, pokaz iluzjonistyczny, zabawy animacyjne dla dzieci, warsztaty plastyczne oraz pokaz psich sztuczek, agility i warsztaty dogoterapii. Na miejscu będzie też można skorzystać z porady weterynarza. Pojawią się również rezydenci schroniska w Józefowie, na których potrzeby prowadzona będzie zbiórka pieniężna i rzeczowa.

Więcej o Orszaku Przyjaciół św. Franciszka na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1658286654499813/. Patronem medialnym imprezy jest portal Psy.pl.

AB

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments