Paralotniarz na czterech łapach


Nie tylko psy cierpią na lęk separacyjny – ludzie także doświadczają różnych rodzajów lęków. I tak, jak człowiek może pomóc w takiej sytuacji psu, tak pies pomaga człowiekowi. Shadow, pupil Dana McManusa z Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych, rzeczywiście jest jego cieniem (shadow – ang. cień) – towarzyszy mu nawet podczas lotów na paralotni – informuje Fox 13.

Dan McManus cierpi na zespół lęku uogólnionego – to uporczywy i wyolbrzymiony lęk przed potencjalnym nieszczęściem. Od dziewięciu lat towarzyszy mu w związku z tym pies asystent wyszkolony do pracy z osobami, które mają problemy psychiczne – owczarek australijski Shadow. Gdy Dana dopada lęk, jego czworonóg robi wszystko, by sprowadzić myśli chorego na inne tory.

>>>Przeczytaj o psach, które skaczą z helikoptera do wody,  by ratować tonących<<<

Dan uprawia paralotniarstwo i gdy zostawiał psa na ten czas w domu, ten się bardzo niepokoił. Gdy kiedyś zabrał go ze sobą, Shadow chwytał zębami buty Dana, jakby chciał z nim polecieć. Dan postanowił więc kupić specjalną uprząż i od wielu lat latają razem. Shadow obejmuje przednimi łapami ramię mężczyzny i razem podziwiają widoki. –  Shadow jest urodzonym paralotniarzem – twierdzi Dan. Zobaczcie i oceńcie sami. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments