Park dla psów w Krakowie


Jest nie tylko psim parkiem, gdzie czworonogi mogą biegać bez smyczy i kagańca, ale przede wszystkim miejscem spotkań z ulubionymi psimi kolegami. Chętnych jest sporo – każdy pies chce korzystać z wolności bez ograniczeń. Tym bardziej, że psi park jest w Krakowie tylko jeden. Mieści się przy ul. Strzelców na Prądniku Czerwonym.

Do dyspozycji ludzi i zwierząt jest blisko 10 arów parku, ogrodzonego i zabezpieczonego bramką, żeby żaden pies nie wydostał się stamtąd bez właściciela. Ci ostatni mogą spacerować alejkami, odpoczywać na ławeczkach lub schronić się przed deszczem lub słońcem w małej altance. Posadzone w parku lipy i klony każdej wiosny stają się coraz większe i park coraz bardziej przypomina… park.

Posadzona przy ogrodzeniu pnąca roślinność powoli zamienia się w naturalną osłonę, dzięki której będzie w parku po prostu przyjemniej. Nie zapomniano także o psiej toalecie. Zdaniem służb odpowiedzialnych za porządek w mieście, właściciele psów wyprowadzających swoje czworonogi w psim parku bardziej dbają o czystość niż ci, którzy spacerują z psami po innych terenach zielonych. Nie jest to zresztą trudne – pomagają w tym specjalne pojemniki na nieczystości.
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments