Park pamięci


W Lublinie można godnie pożegnać pupila. W Lubelskim Centrum Małych Zwierząt udostępniono pokój pożegnań w ramach Parku pamięci.

Pokój pożegnań to przytulne pomieszczenie, w którym właściciel może przebywać sam na sam ze swoim pupilem, który ma być poddany eutanazji ze względu na nieuleczalną chorobę czy dolegliwości starcze. Właściciele kliniki chcieli pomóc wszystkim właścicielom i zwierzętom znajdującym się w tej trudnej sytuacji, zapewnić i maksimum komfortu i spokoju z dala od codziennych zbiegów odbywających się na terenie kliniki.

Oprócz tego kupili piec do spalania szczątków zwierząt, dzięki czemu właściciel może poprosić o kremację indywidualną. Dostępne są też urny na prochy pupila. – Rozwiązuje to dwa problemy związane  odchodzeniem naszych czworonożnych przyjaciół. Problem moralny nakazujący nam godnie postępować w takich okolicznościach, i problem prawny związany z zakazem grzebania zwierząt na własnym terenie, a także innym do tego nieprzeznaczonym – mówi lek. wet. Artur Sokołowski, właściciel Parku pamięci. Wchodząc na stronę www.parkpamieci.eu można się dowiedzieć, jak godnie pożegnać i pochować pupila. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments