Międzynarodowa wystawa w Lesznie – Alfie triumfował w strugach deszczu

fot. Sławomir Skrobała

Tytuł najpiękniejszego psa wystawy w Lesznie zdobył Alfie - przedstawiciel rasy petit basset griffon vendeen.

Ponad 2000 psów wzięło udział w międzynarodowej wystawie w Lesznie, podczas której zwyciężył petit basset griffon vendeen Alfie należący do Diane Reid ze Szkocji.

Pierwszy tytuł Best in Show

Jak się okazuje, od pewnego czasu pies przebywa w Polsce – jest pod opieką Oli Szydłowskiej, znanej w kynologicznym świecie prezenterki psów rasowych, która zdobyła tytuł najlepszej handlerki na świecie podczas wystawy Crufts w Birmingham. To pierwszy tytuł Best in Show Alfiego na międzynarodowej wystawie – mówi Diane Reid.

Alfie zgadza się ze wszystkimi psami, uwielbia zabawę i kiełbaski. Przyjechał do Polski, by uzyskać kilka championatów. Jest naprawdę piękny, pomaga mi też w junior handlingu. Mieszka z nami od ponad roku i mam nadzieję, że jeszcze trochę zabawi – mówi Ola Szydłowska.

Na wystawie psy tradycyjnie najpierw rywalizowały o zwycięstwo w rasach, później w grupach FCI. W niedzielne popołudnie najlepsza dziesiątka walczyła o tytuł najpiękniejszego psa wystawy. Oceniał austriacki sędzia Erwin Deutscher. Do Leszna przyjechali sędziowie z kilku europejskich krajów.

Jakie jest Petit basset griffon vendeen?

Petit basset griffon vendeen to rasa wyhodowana w regionie Wandea w południowo-zachodniej Francji pod koniec XIX w. Ten miniaturowy basset zachował swą łowiecką pasję (ma silny instynkt łowiecki), werwę oraz żywe usposobienie. Jednocześnie jest to pies przyjazny wobec dorosłych i dzieci. Petit basset griffon vendeen potrzebuje jednak sporo ruchu – nie najlepiej znosi bezczynność. Jest też ciekawski i ma silny charakter, dlatego wymaga żelaznych zasad i konsekwencji w wychowaniu. Pielęgnacja przedstawiciela tej rasy wcale nie jest taka kłopotliwa. Sierść miniaturowego basseta wymaga czesania raz w tygodniu. Natomiast kilka razy w roku należy ją trymować. Petit basset griffon vendeen jest bardzo popularny we Francji.

Autor: AM
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments