Pierwsze kroki na torze

fot. Shutterstock

Mam 5-miesięcznego cocker spaniela, z którym chciałabym trenować agility. Gdzie najlepiej rozpocząć kurs, ile on trwa i kosztuje?

Ceny i sposób organizacji zajęć agility są zróżnicowane i zależą od klubu. Dlatego zawsze trzeba się tego dowiadywać w konkretnej szkółce. W jednych klubach można opłacić pojedynczy trening, w innych – tylko cały kurs. W niektórych szkołach regulowanie składek klubowych uprawnia do korzystania z toru, ale są i takie, w których aby zostać klubowiczem, trzeba ukończyć przynajmniej kurs podstawowy.

Szkoły wprowadzają też różne zniżki, na przykład dla kolejnych psów tego samego właściciela, dla osób, które na zawodach przeszły do wyższej kategorii (A2, A3), czy też dla tych, które startują na zawodach w barwach szkoły. Zdarza się też, że szkoły w ogóle nie pobierają opłat za zajęcia, ale dotyczy to zazwyczaj tych, które są w stanie opłacić teren i sprzęt z pieniędzy zarobionych w inny sposób. Z opłat rezygnują też niektóre sekcje agility działające przy związku kynologicznym, ale żeby korzystać z darmowych zajęć, trzeba być jego członkiem.

Inne kluby zmuszone są do pobierania choćby minimalnych opłat na własne utrzymanie. Adresy polskich ośrodków agality można znaleźć w internecie. Linki do wielu klubów agility są też na Polskim Portalu Agality www.agility.datum.pl.

Ile to kosztuje?

  • Pojedynczy trening (2-4 godz., zależnie od liczby psów): 10 zł
  • Kurs (8-10 zajęć): 100-200 zł
  • Składka klubowa (roczna): 50-200 zł
  • Składka klubowa (miesięczna): 10-50 zł

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments