Pies i żołnierz w jednej szpitalnej sali


Rocky, pies służący w amerykańskim wojsku, i jego przewodnik, żołnierz Andrew Brown zostali ranni podczas służby w Afganistanie. Na leczenie trafili do jednej szpitalnej sali Walter Reed National Military Medical Center.

Rocky i jego przewodnik zostali zranieni odłamkami, gdy przeszukiwali budynek w Afganistanie. Wtedy właśnie doszło do wybuchu domowej roboty ładunku wybuchowego. Pracujący razem od dwóch lat żołnierze (wszak wojskowy pies to też żołnierz) leczą teraz rany w Walter Reed National Military Medical Center, gdzie trafili 9 grudnia.

„Rocky i jego przewodnik przebywają w tej samej sali i są leczeni w związku z odniesionymi ranami. Prosimy o pamięć o nich i modlitwę za nich, by wyzdrowieli w czasie świąt” – czytamy na Facebooku 89th Military Police Brigade (żandarmeria wojskowa).

I Rocky, i Andrew Brown otrzymali Purple Heart (Purpurowe Serce), amerykańskie odznaczenie wojskowe, przyznawane każdemu amerykańskiemu żołnierzowi, który zostanie ranny lub zabity, pełniąc służbę wojskową w Amii Stanów Zjednoczonych lub walcząc u jej boku. Zdjęcie Rocky’ego z Purple Heart na szyi zyskało 100 000 like’ów.

Brown, udzielając wywiadu ABC News, powiedział o Rockym: „To on robi wszystko. Ja jestem tak naprawdę facetem ze smyczą. Prowadzę Rocky’ego na wskazany teren i pozwalam mu wykonywać jego pracę. Jeśli on reaguje, ja tłumaczę jego zachowanie… informuję, że mój pies wskazał dane miejsce. Wiem, jak Rocky pracuje, potrafię odczytać zmiany jego zachowania”.

Pod zdjęciami Rocky’ego I Browna pojawiły się takie komentarze:

Justin Beaulieu: To nie pies i przewodnik, to towarzysze broni i żołnierze. Takie braterstwo przekracza gatunkowe granice. Dziękuję wam obu, życzę szybkiego powrotu do domu i do zdrowia.

Dalinda Lane Rassmusen: Mam nadzieję, że wyleczą się z ran. Nie trzeba więzów krwi, by powstała więź. Rocky i jego przewodnik są rodziną i powinni być rodziną dla każdego Amerykanina. Pamiętam o nich w modlitwie. Niech Bóg błogosławi wszystkich naszych żołnierzy, w kraju i za granicą. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments