Pies miał polecieć do Arizony, a wylądował w Irlandii


Hendrix, sześcioletni springer spaniel angielski, w wyniku pomyłki pracowników United Airlines na lotnisku Newark w Nowym Jorku, poleciał do Irlandii zamiast do Arizony.

Rodzina Lombardo-Albach przenosiła się z Nowego Jorku do Phoenix w stanie Arizona. Członkiem tej rodziny jest także springer spaniel angielski Hendrix. Właścicielka psa, Edith Lombardo-Albach załatwiła wszystkie formalności na lotnisku Newark w Nowym Jorku, zapakowała Hendrixa do specjalnej klatki do przewozu zwierząt z naklejką „Phoenix” i spokojna wróciła do domu. Na lotnisku Phoenix Sky Harbor International Airport w Arizonie na czworonoga czekali mąż i córka opiekunki psa.

Kilka minut przed oczekiwanym lądowaniem przedstawiciel linii lotniczych United Airlines, którymi podróżował Hendrix, zadzwonił do Edith Lombardo-Albach i poinformował ją, że pies przez pomyłkę znajduje się w samolocie lecącym do… Europy, a konkretnie do Shannon w Irlandii. Zdenerwowaną Edith zapewniono, że po wylądowaniu w Shannon pracownicy lotniska wyprowadzą Hendrixa na spacer, nakarmią go i zaopiekują się nim przed lotem powrotnym do USA.

W wyniku tej niefrasobliwej pomyłki pies spędził najpierw siedem godzin w samolocie do Irlandii, potem dwie na lotnisku, a następnie kolejne siedem w samolocie do Nowego Jorku. Trudno wiec się dziwić, że po czułym przywitaniu ze swoją opiekunką nie miał już ochoty na kolejny lot. Mimo że upłynęło kilka godzin od jego szczęśliwego powrotu, wprowadzenie go do klatki przewozowej na lot do Phoenix przysporzyło sporo kłopotu. Tym razem pani Lombardo-Albach dopilnowała osobiście, aby pies poleciał właściwym samolotem.

Linie lotnicze United Airlines wyraziły ubolewanie z powodu incydentu, ale rodzinie Hendrixa zaproponowano jedynie zwrot kosztów biletu za przelot psa. Jak zapewniła rzeczniczka United Airlines rocznie przewożonych jest blisko 100 tys. zwierząt domowych, a to był jednostkowy przypadek. PK