Pies na medal uratował 9 szczeniąt


Ktoś zapomniał o 9 nowo narodzonych szczeniętach? Zostały znalezione o 15.15 w czarnej torbie. Torba była dokładnie związana. Las Garryhinch w hrabstwie Laois (Irlandia). Jeśli właściciel to czyta... mamy do powiedzenia tylko jedno słowo: POTWÓR - taki wpis znalazł się kilkanaście dni temu na internetowym profilu irlandzkiej organizacji prozwierzęcej Cara Rescue Dogs. Na szczęście dla szczeniąt ktoś wybrał się do lasu na spacer z psem.

Dwoje ludzi – Laura i Robert – spacerowało z psem po lesie Garryhinch (Laois, Irlandia). Nagle zwierzak stał się niespokojny i zaczął szczekać. Po chwili zaprowadził swoich opiekunów w zarośla, gdzie leżała czarna torba na śmieci, mocno związana sznurem. Okazało się, że kryje 9 szczeniąt, które niedawno przyszły na świat. Laura i Robert byli zszokowani tym odkryciem. Szybko zabrali maleństwa do auta, by je ogrzać. Psiaczki trafiły pod opiekę organizacji Cara Rescue Dogs.

„Pies Laury i Roberta zwrócił ich uwagę na czarną torbę. Dziękujemy Laurze i Robertowi za to, że szybko zabrali je z zimnego lasu i uratowali im życie. A wasz pies zasługuje na medal. Robert skontaktował się z nami i już po godzinie szczeniaczki były karmione strzykawką” – napisali wolontariusze z Cara Rescue Dogs. Wkrótce losem szczeniąt zainteresowała się Mary Davidson z Royal Canin, firmy produkującej karmę, która dostarczyła pożywienie dla nich. Część szczeniąt trafiła do SPCA Laois, niestety jedna suczka nie przeżyła, ale opiekunowie mają nadzieję, że reszta miotu przetrwa i że uda się znaleźć domy dla psiaczków. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments