Pies na stres za 1,5 funta


Gorący czas egzaminów trwa. 320 zestresowanych studentów z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii przyszło przytulić się do psa w ramach akcji SOS (Stressed Out Students).

Kilka dni temu organizacja studencka zorganizowała na jednym z brytyjskich uniwersytetów pierwszy „psi pokój”. Zrobiła to wraz z fundacją szkolącą psy na potrzeby osób niewidomych. Studenci mogli przyjść i przytulić się do psa, pogłaskać go, a także gdy zwierzak miał ochotę, otrzymać psi pocałunek. Żeby się tam dostać trzeba było zarezerwować czas. Z psem można było spędzić 10-15 minut – ale nie za darmo! Trzeba było wpłacić 1,5 funta na potrzeby fundacji.


Lucy  Haigh, szefowa organizatorów akcji, napisała w informacji prasowej: „Jestem bardzo zadowolona, że udało nam się zorganizować akcję, która przyniesie obopólną korzyść. Cieszę się, że zwróciliśmy uwagę na działanie fundacji szkolącej psy przewodników dla osób niewidomych i że pomogliśmy studentom przejść przez ten tak stresujący dla wielu okres”.

Na amerykańskich uniwersytetach od dawna organizuje się spotkania psów terapeutów z zestresowanymi studentami. Pozwala się to młodym ludziom zrelaksować, a także przypomina im ich własne zwierzaki, które zostawili w domu, wyjeżdżając na studia. Może warto zorganizować podobne spotkania także na polskich uniwersytetach? MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments