Pies pomógł opłacić studia

fot. Thinkstock

Hollis Owens otrzymała od American Kennel Club stypendium w wysokości tysiąca dolarów rocznie. Pomógł jej w tym labrador Sky, którego dziewczynka dostała od rodziców sześć lat temu.

');


Hollis Owens marzyła o psie, zawarła więc z mamą umowę, że będzie miała czworonoga, gdy tylko uda jej się wygrać krajowe mistrzostwa cyklistów. Dwunastolatka umowy dotrzymała, wygrała w swojej klasie wiekowej i dostała od rodziców labradora. Co prawda marzyła o miniaturowym białym pudlu, ale czarnego labka od razu pokochała.

Zanim Sky trafił do domu Owensów, przez pierwszy rok życia mieszkał w kojcu i nie znał innych psów, przez co nie potrafił się z nimi dogadać. Dziewczynka poszła więc z psem na szkolenie, a później wzięła też udział w kursie dogoterapii.

Dziś Sky, który od sześciu lat towarzyszy Hollis, jest psem terapeutą i wraz ze swą właścicielką wywołuje uśmiech na twarzach pacjentów, których odwiedza. Diana Rutherford, która szkoliła Sky, twierdzi, że pies odniósł tak duży sukces wyłącznie dzięki Hollis, która doskonale go rozumie i potrafi zachęcić do nauki.

Hollis Owens została doceniona przez American Kennel Club, który przyznał dziewczynie stypendium za zaangażowanie w działania AKC i niezwykłą pracę ze Sky. Pomoże ono Hollis w opłaceniu studiów inżynieryjnych na Uniwersytecie w Wirginii. JH

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments