Pies powinien szczekać jak najmniej


Czy psy mogą szczekać? Na takie pytanie próbował w ostatnich dniach odpowiedzieć włoski Sąd Najwyższy. Sędziowie starali się wydać wyrok iście salomonowy, ale chyba nie wszystkich zadowoli ich stanowisko, że "psy mogą szczekać, ale nie za dużo"...

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, ponieważ z wyroków niższych instancji nie byli zadowoleni ani właściciele czworonoga, ani ich sąsiedzi z okolic miasta Pistoia, którzy skarżyli się na hałaśliwe zachowanie psa. Sędziowie uznali, że jeśli uczymy psa dobrego zachowania, nie próbujemy zmieniać jego natury. Należy więc dążyć do tego, by pies szczekał jak najmniej, poprzez unikanie sytuacji, które mogą spowodować jego zdenerwowanie czy nadmierną ekscytację. W orzeczeniu napisano także, że właściciele psów powinni powstrzymywać ich nawyk szczekania „za każdym razem, gdy słyszą dzwonek do drzwi lub czują obecność innych osób w kamienicy”.
Jednocześnie sąd zaapelował do innych mieszkańców o „pokojową koegzystencję i tolerowanie przypadków zakłócania spokoju przez psy”. (pap, tj)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments