Pies spadł z balkonu wieżowca. Kto tu zawinił?

fot. Shutterstock

W zeszły weekend w Łodzi doszło do tragedii - pies spadł z balkonu wieżowca przy ul. Malczewskiego. Policja uważa, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Siedząca na ławce pod blokiem kobieta zauważyła nagle, że coś ciężkiego spadło z wysokości i wylądowało na ziemi. Gdy podeszła na miejsce, zauważyła martwego już psa. Czy pies spadł z balkonu sam, czy może ktoś mu w  tym pomógł?

Pies spadł z balkonu wieżowca

Kobieta, która zauważyła psa, od razu zawiadomiła policję. Obawiała się, że zwierzak został przez kogoś celowo wyrzucony z okna lub balkonu. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce, ustalili jednak, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Opiekunka psiaka wyszła z domu na zakupy, zostawiając czworonogowi otwarte drzwi balkonowe. Starszy, schorowany zwierzak miał wyjść na balkon, przedostać się przez barierkę, a następnie zachwiać się z osłabienia i spaść. Czworonóg niestety nie przeżył upadku z wysokości.

Dobrze, że ludzie są wyczuleni i reagują na możliwą krzywdę zwierząt, jednak tym razem nie ma wątpliwości, że był to nieszczęśliwy wypadek – podsumowuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi dla portalu dzienniklodzki.pl.

Niezabezpieczony balkon to zagrożenie życia!

Do tragedii nie doszłoby jednak, gdyby opiekunka zadbała o prawidłowe zabezpieczenia balkonu. Już zamontowana na balustradzie tania siatka ze sklepu budowlanego czy kilka sznurków powieszonych na szczebelkach w poprzek mogłyby zapobiec przedostaniu się psa za barierkę i uratować mu życie. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego opiekuna domowego czworonoga jest zadbanie o jego bezpieczeństwo – zarówno na spacerach, jak i w zaciszu mieszkania. Mamy nadzieję, że ten nieszczęśliwy wypadek skłoni do refleksji wszystkich, którzy wypuszczają swoje zwierzaki na balkon. Nawet jeśli robią to tylko pod nadzorem! Chwila nieuwagi wystarczy bowiem, by psiak przeskoczył przez poręcz balkonu, zachwiał się, stojąc na krawędzi lub poślizgnął i spadł…

Zapisz się do newslettera Psy.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments