Pies w mieście


Czy pies każdej rasy może żyć szczęśliwie w mieście? Co trzeba mu zapewnić, by tak się stało? Odpowiedzi na te i inne pytania można będzie usłyszeć podczas seminarium, które odbędzie się 22 października o godz. 17 w Restauracji Letniej ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Spotkanie organizuje Centrum Pozytywnych Relacji Ludzie - Zwierzęta przy wrocławskim urzędzie miejskim.

– Właściwie miasto nie jest dobrym miejscem do życia dla żadnego psa, bo one zostały wyhodowane do innych celów – podkreśla przekornie Marcin Wierzba, zoopsycholog i treser pracujący w centrum. – Ale są rasy, dla których jest to szczególnie trudne, np. malamuty, husky czy border colie. Jeśli masz takiego psa, a mieszkasz w mieście, powinieneś wiedzieć, co robić, żeby zwierzę dawało sobie radę. Jeśli jest to pies północy, wychodź z nim na spacer o odpowiedniej porze dnia, gdy jest chłodniej. Poza tym daj mu się wyżyć w zawodach, do których jest przeznaczony, choćby w zaprzęgach. Jeżeli natomiast masz border colie, nie rób z niego psa kanapowego, bo to się sprawdza tylko w reklamach – przestrzega. Podkreśla, że wszystko zależy od tego, na ile świadomi są właściciele zwierząt. Ważne, by nie decydowali się na psa na podstawie ładnego zdjęcia, ale by uzyskali wiedzę na temat danej rasy.
W seminarium będą uczestniczyć pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, sędzia kynologiczny, lekarze weterynarii i szkoleniowcy. Po krótkich prezentacjach zaproszonych gości, będzie można zadawać pytania. Wstęp wolny. MS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments