Piknik agility pod dyktando Litwinów


Około 70 radosnych pysków i cztery razy tyle rozbieganych łap można było podziwiać podczas Pikniku Agility w Białymstoku zorganizowanego po raz drugi przez Klub Sportów Psich Alpi. Honorowy patronat nad piknikiem objęła dwukrotna mistrzyni świata agility Silvia Truman.

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: agility open dla zawodników zaawansowanych i agility zero dla początkujących. Odbyła się też wyjątkowa sztafeta, w której rolę pałeczek pełniły śmieszne nakrycia głowy – czapki, peruki itp. Wśród uczestników znaleźli się Litwini, którzy reprezentowali mistrzowski poziom.

Patronem medialnym imprezy był miesięcznik „Mój Pies”, który miał też swoją oficjalną drużynę – w jego barwach biegali: Urszula Charytonik z owczarkiem australijskim Choco i dwóch zawodników wylosowanych spośród chętnych: Tim Symes (Anglik mieszkający i trenujący w Polsce) z border collie Polly oraz jeden z zawodników drużyny litewskiej, także z border collie. Ten międzynarodowy team spisał się znakomicie: w sztafecie w konkurencji 19 drużyn zajął drugie miejsce, lepsi byli tylko znakomici Litwini.

W kategorii open w klasie large pierwsze miejsce zajęła fantastyczna suczka border collie prowadzona przez znanego sędziego i trenera Algirdasa Valciukasa, w klasie small zwyciężyła Litwinka Vilija Snorkiene z owczarkiem szetlandzkim. Natomiast w klasie medium tryumfowali Iwona Musiał i owczarek szetlandzki Ares.
W przerwach między przebiegami można było podziwiać pokazy dogfrisbee w wykonaniu Michała Jarosza i zawodników klubu DiscKillers.

Pełne wyniki już wkrótce na www.agility.piasta.pl (UCh, fot. Łukasz Kowa)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments