Pitbul Tyrion o krok od śmierci

fot. YouTube

Pies, który żyje na autostradzie, ma niewielkie szanse, by przetrwać. Na szczęście ktoś zawiadomił organizację Hope for Paws o pitbulu błąkającym na drodze. To była dla niego ostatnia szansa.

– Najważniejsze to zdążyć na czas. Gdy przyjechałam, pitbul biegał w tę i z powrotem po zjeździe z autostrady, a ruch był tam wielki – napisała na YouTube Lisa Chiarelli z organizacji Hope for Paws (Los Angeles), która natychmiast zareagowała na telefon o psie, który błąka się przy ruchliwej drodze. Gdy podjeżdżała do miejsca, w którym znajdował się zwierzak w typie pitbula, starała się zrobić to jak najostrożniej, by nie doszło do nieszczęścia. Zatrzymała samochód, a wtedy pitbul podszedł do niego, obszedł go i wcisnął się połową ciała pod podwozie. To było szczęście w nieszczęściu, bo gdy auto Lisy stało na zakręcie, mijały je duże i mniejsze samochody, pod których kołami mógł zginąć zwierzak.

Pitbul był strasznie wychudzony, spod jego skóry wystawały żebra. Lisa próbowała nałożyć mu smycz. Pomogli jej w tym przejeżdżający przypadkowo pracownicy tamtejszej straży dla zwierząt. Okazało się, że Tyrion (takie imię mu nadano) był pogryziony przez innego psa i w rany wdała się poważna infekcja. Pewnie dlatego nie bronił się w ogóle, gdy obcy ludzie zakładali mu smycz i przenosili do samochodu. Był po prostu wyczerpany i nie miał na nic sił. Na szczęście w klinice weterynaryjnej, do której został przewieziony, po kilku dniach doszedł do siebie i teraz czeka, aż jakiś dobry samarytanin zechce go przyjąć pod swój dach. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments