Plaża dla psów w Gdyni


100 metrów wybrzeża pokrytego pięknym piaskiem i możliwość kąpieli dla tych, którzy mają ogon i cztery łapy – Gdynia otwiera plażę 1 maja dla czworonogów.

Właścicielom psów, dla których morskie kąpiele są ulubionym zajęciem, co roku sen z powiek spędzał ten sam problem – zakaz wprowadzania zwierząt na plaże, obowiązujący od 1 maja do 30 września. Gdyńscy radni zdecydowali, że będzie to możliwe przez cały rok w wyznaczonym i dostosowanym miejscu nieopodal gdyńskich Kolibek, co pozwoli zwierzętom wyhasać się do woli. – Na terenie Trójmiasta nie było dotychczas takiego miejsca, a przecież mieszka tu wielu właścicieli czworonogów  – mówi Maja Wagner, gdyńska radna, która wraz z radną Beatą Szadziul jest autorką projektu. „Strefa dla psów” powstanie w pobliżu pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców w Kolibkach. Oficjalne otwarcie psiego raju nastąpi 1 maja, a w lipcu na ogrodzonym terenie znajdzie się sprzęt agility, a także ławki, dystrybutory z woreczkami na nieczystości oraz kosze na śmieci.

Projekt jest częścią gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Pies w wielkim mieście”, realizowanego od 2009 r. Dzięki identyfikatorom każdy zarejestrowany pies staje się obywatelem Gdyni. W ramach programu we wszystkich dzielnicach zamontowano ponad 200 dystrybutorów bezpłatnych torebek na psie nieczystości. Co roku miasto zamawia ich 0,5 mln. Psy mogą także rozładować energię i zacieśnić więzy z właścicielami podczas organizowanych dwa razy w roku „Psich fikołków”. KG

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments