Początek eliminacji Dog Chow Disc Cup 2007

fot. Shutterstock

W Krakowie spotkali się miłośnicy dogfrisbee na pierwszych tegorocznych eliminacjach do mistrzostw kraju. Kolejne imprezy odbędą się w Sopocie i w Warszawie.

Na krakowskim stadionie Wieczysta blisko 50 psów wykonywało przeróżne ewolucje i prezentowało najbardziej wyszukane techniki łapania w powietrzu plastikowego dysku. Każdy musiał zaprezentować się trzy razy.

Dogfrisbee stało się u nas popularne w błyskawicznym tempie. – Dwa lata temu pojechałem na seminarium do Niemiec, na którym obecny był Amerykanin Ron Watson jedna z ikon dogfrisbee, bo sam bardzo się nim interesowałem i chciałem przenieść tę pasję do Polski – wspomina Dariusz Radomski, organizator Dog Chow Disc Cup.- Frisbee bardzo się spodobało, chociaż nikt nie umiał rzucać dyskiem. Robiły one z nami, co chciały, a zdezorientowane psiaki nie wiedziały, jak się zachować – dodaje. Wystarczyły dwa lata, by Polska została organizatorem mistrzostw Europy w sportowej zabawie z psem i plastikowym talerzykiem, które odbędą się 21-23 września we Wrocławiu.

Lista zwycięzców krakowskich eliminacji oraz informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w kolejnych eliminacjach Dog Chow Disc Cup: www.dogfrisbee.pl

Dorota Rycerz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments