Podwójna wystawa w Poznaniu


W ostatni weekend odbyły się w Poznaniu dwie międzynarodowe wystawy psów. Przybyło na nie łącznie ok. 6 tys. psów, które reprezentowały 236 ras.

Możliwość uzyskania dwóch tytułów CACIB i dwóch ocen sędziowskich spowodowała, że niektóre psy biegały po ringach usytuowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Były wśród nich takie rarytasy, jak anatolian, norsk lundehund czy szpic włoski. Na przeciwnym biegunie pod względem liczby reprezentantów znalazły się tradycyjnie labradory retrievery i yorkshire terriery.

Tytuły Best in SHow zdobyły lhasa apso (Rufkins Monarch Love Bytes) i american cocker spaniel Ricky (Moonlight Show Magic Moment)

Uczestnicy wystawy  tradycyjnie narzekali na chłód panujący w targowych halach. Tym bardziej dojmujący, jeśli na występ trzeba było czekać kilka godzin. Mniejsze i słabiej owłosione psy właściciele okrywali kocami i własnymi kurtkami. Sami zaś mogli się rozgrzać przy herbacie i poznańskim specjale – rogalach marcińskich, które znikały z punktów sprzedaży w tempie border collie biegnącego po piłeczkę w czasie pokazu flyballu. Oprócz tych ostatnich można było podziwiać sprawność zwierzaków startujących w zawodach agality, były też obecne psy asystenci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments