Polka najlepsza w Europie


Ola Szydłowska trzynastolatka z Leszna zdobyła tytuł zwycięzcy Europy w finale konkursu junior handlingu podczas Europejskiej Wystawy Psów w Dublinie. Polka zostawiła w pokonanym polu ponad 20 konkurentów.

Aleksandra Szydłowska nie pojechała do Dublina z własnym psem. Dostała jednego z czworonogów prezentowanych podczas wystawy. – Wybraliśmy jedynie rasę. Postawiliśmy na springer spaniela, ponieważ te psy potrafią bardzo dobrze się poruszać i pozwalają młodemu prezenterowi zaprezentować pełną gamę swych umiejętności – mówi Anna Szydłowska, mama Oli. – Jesteśmy dumni i szczęśliwi, bo to pierwszy w polskiej kynologii tytuł najlepszego młodego prezentera w Europie.

Zwyciężając w Dublinie, Ola poprawiła swój wynik z 2007 r., kiedy to w Zagrzebiu została wicemistrzynią Europy w junior handlingu. Kolejna poważna impreza, która czeka trzynastolatkę z Leszna, to światowa wystawa psów w Bratysławie w październiku.

Best in Show dublińskiej wystawy został foksterier szorstkowłosy Blackdale Carousel z Wielkiej Brytanii, pokonując ponad 4000 innych czworonogów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments