Polskie sukcesy w czeskiej Pradze


Podczas Mistrzostw Europy w Dogfrisbee (19-21 września) stanęło do walki 138 teamów z 11 krajów. Zawody były jednocześnie europejską kwalifikacją mistrzostw świata organizacji USDDN.

W najbardziej prestiżowej konkurencji open freestyle na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się reprezentacji Niemiec Marcus Wolff z Cato i Sabine Bruns z Y (oba psy to owczarki belgijskie malinois), na trzecim miejscu zawody ukończyli reprezentujący nasz kraj Dariusz Radomski z border collie Ulfi.
Kolejną mistrzowską konkurencję super pro toss & fetch zdominowali Czesi – Michal Roman z border collie Jessem i Jakub Stybr z owczarkiem belgijskim tervuerenem Pumi, ale trzecie miejsce wywalczyła wrocławianka Anna Calomfirescu z border collie Jasperem.
Reprezentanci naszego kraju świetnie spisali się również w naszej narodowej specjalności – rzutach na dalekim dystansie. W konkurencji pań możliwość wysłuchania Mazurka zawdzięczmy Annie Radomskiej, która zwyciężyła w niej z border collie Arsim (48 m), a drugie miejsce zajęła Halina Małozięć z border collie Alderaanem (51,5 m), wśród panów Dariusz Radomski z Ulfim zajęli drugie miejsce z rezultatem 62 m, a pierwsze miejsce wywalczyli Marcus Wolff z owczarkiem belgijskim malinois Crazy (68 m).
Do zawodów USDDN w Atlancie (17-19 października) zakwalifikowali się Dariusz Radomski z Ulfim i Anna Calomfirescu z Jasperem.
Wyniki na www.dogfrisbee.cz
(DR, MC)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments