Pomóż potrąconym


Każdy, kto podróżuje samochodem po Polsce wielokrotnie spotkał się z tym problemem – zwierząt potrąconych przez auta i pozostawionych na poboczu. Na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbył się wczoraj happening „Pomóż potrąconym”, zorganizowany przez bielską fundację ekologiczną Arka.

Celem akcji było zwrócenie uwagi opinii publicznej na potrzebę pomocy potrąconym przez auta zwierzętom. Ekolodzy z Arki apelowali: nie przechodźmy obojętnie obok rannego kota czy psa. Organizatorzy przygotowali plakaty, ulotki i materiały edukacyjne.
Wolontariusze odegrali też scenkę, w której samochód potrąca kota i odjeżdża, pozostawiając cierpiące zwierzeęna środku ulicy. Dopiero któryś z kolei przejeżdżający samochód zatrzymuje się, a kierowca zawozi zwierzę do weterynarza.

Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Arka, sam wielokrotnie spotkał się z taką sytuacją. Ostatnio zabrał do weterynarza potrąconego rudego kota z pobocza ulicy. Jak długo leżał, czekając na pomoc, nie wiadomo. Zwierzęcia nie udało się uratować. (KaP)

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CherryAndVesla
4 lat temu

„zwierzeęna”??? Chyba „zwierzę na” =)