Pomóż potrąconym - Psy.pl - mamy nosa!

Pomóż potrąconym

Każdy, kto podróżuje samochodem po Polsce wielokrotnie spotkał się z tym problemem – zwierząt potrąconych przez auta i pozostawionych na poboczu. Na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbył się wczoraj happening „Pomóż potrąconym”, zorganizowany przez bielską fundację ekologiczną Arka.

Celem akcji było zwrócenie uwagi opinii publicznej na potrzebę pomocy potrąconym przez auta zwierzętom. Ekolodzy z Arki apelowali: nie przechodźmy obojętnie obok rannego kota czy psa. Organizatorzy przygotowali plakaty, ulotki i materiały edukacyjne.
Wolontariusze odegrali też scenkę, w której samochód potrąca kota i odjeżdża, pozostawiając cierpiące zwierzeęna środku ulicy. Dopiero któryś z kolei przejeżdżający samochód zatrzymuje się, a kierowca zawozi zwierzę do weterynarza.

Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Arka, sam wielokrotnie spotkał się z taką sytuacją. Ostatnio zabrał do weterynarza potrąconego rudego kota z pobocza ulicy. Jak długo leżał, czekając na pomoc, nie wiadomo. Zwierzęcia nie udało się uratować. (KaP)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także
  • CherryAndVesla
    CherryAndVesla 6 maja 2017 o 22:58

    "zwierzeęna"??? Chyba "zwierzę na" =)

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *