Pomysłowy listonosz


Miłość do listonoszy jest raczej rzadko spotykana wśród naszych pupili. Jednak są i takie czworonogi, które zaprzyjaźniły się z roznosicielami poczty, by nie rzec, że z zawartością ich toreb. Pewien listonosz naprawdę bardzo się postarał o przychylność odwiedzanego psa.

Suczka Pippa, urocza golden retrieverka z uśmiechniętym pyskiem, niemal codziennie wyczekuje cierpliwie przy płocie Martina Studera, listonosza z miejscowości Brisbane w Australii. Uwielbia bowiem zanosić w pysku swoim właścicielom przyniesione przez niego listy.

Bywają jednak dni, kiedy ulubiony listonosz Pippy nie ma żadnej poczty. Wiele razy w takiej sytuacji było mu przykro, kiedy patrzył na smutny pysk rozczarowanej suczki. Studer postanowił coś wymyślić, aby Pippa mogła wykonać swoją rutynową czynność.

Na druku awizującym pocztę napisał: „Poczta dla Pippy” i taką kartkę podał suni, która szczęśliwa wzięła ją w pysk i zaniosła rodzinie. Pippa była zachwycona!

Swoim pomysłem listonosz podzielił się na Facebooku. Jego wpis obiegł internet, poruszając serca ludzi na całym świecie. Ktoś skomentował na profilu facebookowym Studera, że dzięki postawie takich ludzi jak on, świat staje się lepszy. Posypały się też prośby o podanie adresu Pippy. Wiele osób chciało jej wysłać list lub choćby kartkę. Trudno się dziwić, że na takiego listonosza Pippa czeka z radością każdego dnia. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments