Ponad 1300 dolarów dla psów od 9-latka


Matthew Hartmann ma dopiero 9 lat, ale wielkie serce dla zwierząt i gdyby w Stanach Zjednoczonych tak jak w Polsce przyznawano nagrodę Serce dla Zwierząt, z pewnością zasłużyłby na nominację do niej. Poprosił bliskich, by zamiast prezentów na urodziny, dali mu pieniądze, które przeznaczył dla Guardians of Rescue, organizacji pomagającej zwierzętom.

Matthew jest Amerykaninem i mieszka w Long Island w stanie Nowy Jork. Ma tylko 9 lat, a zrobił coś, co pewnie wielu dorosłym nie przyszłoby do głowy. Oto, jak to opisał: „Drodzy Guardians of Rescue, w tym roku postanowiłem poprosić, by nie dawano mi prezentów na urodziny (dziewiąte), lecz przeznaczono pieniądze na waszą fundację. Usłyszałem o waszej organizacji, gdy pomagaliście żołnierzom sprowadzić psy z Afganistanu. Oglądałem też zdjęcia i wideo z waszych niesamowitych akcji ratunkowych. Dostałem 1325 dolarów od moich przyjaciół, mojej rodziny, a także od ludzi, których wcześniej nie znałem. Mam nadzieję, że będziecie mogli wykorzystać te pieniądze, by pomóc wielu zwierzętom. Mam nadzieję, że kiedyś będę zmieniał świat na lepszy tak, jak wy to robicie”.

Organizacja Guardians of Rescue ratuje zwierzęta potrzebujące pomocy. Gdy otrzymali list i pieniądze od Matthew, zareagowali tak: „Podziwiamy dzieci, które szanują zwierzęta i współczują im. Jesteśmy ci wdzięczni, Matthew, za twój bezinteresowny dar. Mamy nadzieję, że miałeś wspaniałe urodziny”.

To już trzecie urodziny, podczas których Matthew nie dostaje prezentów, tylko zbiera pieniądze dla potrzebujących. Gdy miał siedem lat, przekazał 1600 dolarów Memorial Sloan Kettering Cancer Center, a rok później zebrał 1100 dolarów dla Richard Brodsky Foundation na pomoc ludziom chorującym na AIDS i na raka.

Jego mama tak mówi o tym ABC News: „Zawsze mu przypominam: Nie musisz przeznaczać tego, co miałbyś dostać na urodziny, na cel charytatywny. Możesz mieć urodziny z prezentami. A on mówi: Nie, ja tak chcę. Myślę, że Matthew kiedyś uzna, że jest za duży, by obchodzić urodziny, ale myślę, że i tak będzie jakoś pomagał. Jest już w to wkręcony. Myślę, że chce dać przykład swemu młodszemu bratu”.

To, co zrobił Matthew, jest wspaniałe i bezinteresowne, a może wy też znacie dzieci, które zrobiły coś podobnego? Napiszcie nam o tym, prosimy. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments