Poruszająca fotografia przed odejściem za Tęczowy Most


April Kramer uwieczniła na fotografii swoją ukochaną suczkę Librę, kiedy jechały do weterynarza, by poddać chorą, 15-letnią buldożkę eutanazji. Wzruszające zdjęcie z podpisem „Ostatnia przejażdżka starszego psa” zamieszczone w internecie obejrzało niemal od razu 450 tys. osób.

Libra, mieszaniec buldoga amerykańskiego, została adoptowana przez rodzinę 8-letniej wtedy April Kramer mieszkającej w Cocoa Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Suczka była całym jej życiem, razem spały, razem się bawiły, razem dorastały.

Zdrowie Libry pogorszyło się nie tylko z powodu wieku (15-letni pies tej rasy to już staruszek), ale także z powodu nieoperacyjnego nowotworu płuc. Choć nie było to łatwe, to jednak, aby ulżyć cierpieniu psa, podjęto decyzję o jego uśpieniu.

W drodze do weterynarza Libra wystawiła pysk za okno, tak jak to było w jej zwyczaju, ilekroć jechała samochodem. Wtedy April postanowiła uwiecznić tę chwilę. Wiedziała, że jej ukochana suczka ma tę możliwość po raz ostatni w życiu.

Libra wyglądała na spokojną i szczęśliwą, rozkoszowała się wiejącym wietrzykiem. „Myślę, że była gotowa na odejście” – powiedziała April stacji ABC News.

Zdjęcie zaś zamieściła w serwisie internetowym Reddit z wymownym podpisem: „Ostatnia przejażdżka starszego psa”. Fotografia poruszyła ludzi na całym świecie. Obejrzało ją w krótkim czasie ponad 450 tys. osób. Wiele z nich komentowało je, umieszczając wspomnienia o swoich pupilach. „Mam nadzieję, że dzięki temu zdjęciu docenicie zwierzaki, które są z wami. Zabierzcie je na wyjątkowy spacer, dajcie im coś ekstra do zjedzenia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy je stracicie” – dodała April w rozmowie z ABC News. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KochamyPsy
4 lat temu

Piękne