Postanowienia noworoczne psa. Co planuje twój pies w 2021 roku?

fot. Shutterstock

Jakie postanowienia noworoczne szykuje twój domowy czworonóg na 2021 rok? Lepiej sprawdź, by potem nic cię nie zaskoczyło!

Ludzie uwielbiają robić listę noworocznych postanowień… Choć wiele z nich nie trwa dłużej niż tydzień! A gdyby tak domowe czworonogi mogły wymyślać swoje postanowienia noworoczne? Sprawdź, co w Nowym Roku zaplanował twój pupil!

Postanowienia noworoczne twojego psa

Każdy psiak wie, że w życiu trzeba nieustannie dążyć do doskonałości! Co nie zawsze wychodzi domowym czworonogom i nad czym wiele piesków chciałoby popracować? Oto lista 10 najpopularniejszych wśród psów postanowień noworocznych.

1. Przestanę udawać, że nikt mnie w domu nie karmi i nie będę żebrał o jedzenie od obcych… Chyba że będą jeść coś naprawdę smacznego!

2. Nie będę kraść i gryźć pojedynczych butów. Wezmę od razu całą parę, żeby nie narzekali, że znów został tylko jeden.

3. Będę czujny i zawsze wejdę w kadr, gdy ktoś będzie przy mnie robił zdjęcia. W końcu każdy kocha urocze psie mordki takie jak moja!

4. Na widok smaczka w rękach opiekuna wykonam nie trzy, a cztery przypadkowe komendy, jeszcze zanim mnie o cokolwiek poprosi!

5. Jak co roku zjem listę postanowień moich opiekunów. Dzięki temu nie będzie im głupio, jeśli ich nie dotrzymają!

6. Będę grzecznie zjadał wszystkie tabletki, o ile będą owinięte serem żółtym lub ukryte w pasztecie.

7. Będę budził opiekunów nie 5, a 10 minut przed budzikiem. Dzięki temu nigdy nie zaśpią!

8. Nie będę kradł zabawek mojej psiej siostry. Pod warunkiem że w końcu zrozumie, że wszystkie zabawki są moje!

9. Zostawię w spokoju kocią miskę i kuwetę… Jeśli ten sierściuch wyprowadzi się z naszego domu!

10. Będę ćwiczył cierpliwość moich opiekunów przy każdej okazji. To przecież ważna i niezwykle przydatna ludzka umiejętność!

Tego psie postanowienia noworoczne nie będą dotyczyć!

Psiaki zdolne są do wielu poświęceń dla swoich opiekunów. Jednak bez przesady! Co na pewno nie znajdzie się na liście psich postanowień noworocznych?

1. Nie licz na to, że zwierzak weźmie odpowiedzialność za puszczonego w towarzystwie bąka. Nawet jeśli czworonóg naprawdę będzie autorem nieprzyjemnego zapachu.

2. Chrapać i szczekać przez sen też nie przestanie. Ale nikt nie zabrania ci kupić sobie zatyczek do uszu!

3. Twój psiak nigdy nie zaakceptuje dzielenia się tobą z obcym zwierzakiem. Jeśli wrócisz do domu, pachnąc innym psem, licz się z niezadowolonym spojrzeniem pupila. Taka jest cena za zdradę!

4. Listonosz, śmieciarka i kurier nigdy nie zdobędą pełnego zaufania czworonoga. Nawet jeśli psiak nie oszczeka takiego intruza, to na pewno odprowadzi go czujnym wzrokiem aż po sam horyzont!

5. Twój czworonóg nigdy nie zrozumie, że siedzenie przy komputerze to ważniejsze zajęcie niż zabawa czy spacer. Jeśli cię nie zaczepia i nie ponagla, to znaczy, że po prostu nie ma siły dłużej ci tego tłumaczyć.

Postanowienia noworoczne nie obejmą także niczego, co związane jest z silną wolą i samokontrolą – ignorowaniem pozostawionego bez opieki talerza, przechodzeniem spokojnie obok kota czy zachowaniem spokoju podczas wychodzenia na spacer. Nie znaczy to, że samokontroli nie da się wypracować. Jednak skuteczne nauczenie psa poprawnych zachowań to twoje zadanie! Masz je już na swojej liście noworocznych postanowień?

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments